Čo je vlastne ten HOME STAGING?

430

Asi ste už o ňom počuli. Prišiel k nám zo zahraničia a ak funguje v desiatkach krajín sveta, bolo by naivné si myslieť, že práve na Slovensku fungovať nebude. Určite funguje!

A V ČOM SPOČÍVA TENTO “ZÁZRAK”?

V úplne jednoduchej veci. Urobiť predávaný tovar atraktívnejším. V tomto prípade byt či dom. Z rovnakého dôvodu vám v supermarkete nasvietia ovocie, v autobazáre vyleštia auto, pretože sa potom lepšie predáva.

JE TO TROCHU VEDA

Profesionálny Home Staging nie je len to, že poupratujete, ako pred Vianocami. Je to presun nábytku, vymaľovanie, použitie dekorácií a mnoho ďalšieho. Ale poďme z toho nerobiť vedu a v prvom kroku si to trochu zjednodušiť.

HOME STAGING PO SLOVENSKY

Toto by mali majiteľ a maklér vykonať spoločne, aby sa nehnuteľnosť lepšie predala: Samozrejme pred prehliadkou ale už aj pri fotografovaní zo záberu fotoaparátu odpracte všetko, čo sa dá nazvať neporiadkom alebo je to neusporiadané. Ešte jednoduchšie. Predstavte si, ako by daná miestnosť vyzerala v obchodnom dome IKEA a tak priestor upravte. Žiadne topánky v predsieni, kabáty na vešiaku. Z kuchyne odstrániť voľne položený riad, utierky, z chladničky magnetky a podobne. V spálni ustlať, použiť prikrívky, dekoratívne vankúše, odstrániť z nočných stolíkov poháre, budíky, zubné protézy, … V obývacej izbe naaranžovať vankúše, dať preč noviny, schovať všetky štyri ovládače atď. V kúpeľni odstrániť šampóny, uteráky, zavesené šnúry na prádlo, vyhnať deti z vane , … V detskej izbe všetko urovnať tak, ako to musia urobiť deti pri vianočnom upratovaní. Proste poriadok, urovnané poličky, ustlať, zrovnať či úplne schovať hračky atď.

ČO JE CIEĽOM?

Aby bol tovar atraktívny. Ako ovocie v supermarkete, auto v bazáre či nehnuteľnosť na fotkách a videu v inzercii na internete. A samozrejme pri osobnej prehliadke. Pretože atraktívny tovar sa proste lepšie predáva. A profesionálny maklér toto vie. Je dobré si od takého profesionála nechať poradiť.

poplatok za vypracovanie zmlúv ako investíciu ktorá vám ho zaručí. Komplikácie totiž môžu nastať aj s odstupom času.

Ak chcete poradiť alebo pomôcť s procesom predaja, neváhajte a kľudne sa mi ozvite.

Páčil sa ti článok ?

Autor článku

Tomáš Kotlaba

Tomáš Kotlaba

Moje meno je Tomáš Kotlaba a snažím sa vniesť do realitného sveta profesionalitu, kvalitu a ľudskosť. Vždy sa usilujem byť pre svojich klientov oporou, aby všetko prebehlo hladko a bezpečne. Záleží mi na tom, aby prezentácia nehnuteľnosti vzbudila pozitívne emócie, oslovila záujemcov a spoľahlivo sa predala podľa predstáv majiteľov. Moja práca so sebou nesie veľkú zodpovednosť, keďže vo väčšine prípadov nakladám s najcennejším majetkom, ktorý ľudia vlastnia. Pri predaji mi veľmi pomáhajú moderné technológie, vďaka ktorým viem vyzdvihnúť ich prednosti, profesionálne ich odprezentovať a predať za najvýhodnejšiu cenu. Ak sa rozhodnete do mňa vložiť vašu dôveru, vaša nehnuteľnosť bude v správnych rukách, pretože sa o ňu postarám ako o vlastnú.

Mohlo by sa Vám páčiť

Predávate nehnuteľnosť ?

Zavolajte a ja Vám ju pomôžem predať.