Plyn z elektrární či elektrina od plynárov. Šialené alebo výhodné?

576

Počas prepisu energií pre svojich klientov sa bežne stretávam s tým, že niektoré domácnosti ešte stále odoberajú tradične plyn od „plynárov“ a elektrinu z „elektrární“. Na tom samozrejme nie je nič zlé, no v dnešnej dobe má spotrebiteľ oveľa viac možností. Od roku 2009 môžu elektrinu dodávať okrem tradičných (SSE, VSE a ZSE) aj iné spoločnosti.

Dôležitým faktom je, že zmena dodávateľa elektriny nemá vplyv na kvalitu služby (výpadky či kolísanie napätia). Distribučná spoločnosť totiž zostáva rovnaká aj v prípade zmeny dodávateľa elektrickej energie. Ide v podstate len o administratívnu zmenu, kto vám bude posielať faktúru a koľko budete za elektrinu platiť.

Podobná situácia je aj pri distribúcii plynu. Konkurenčné prostredie ponúka rôzne zľavy či výhody od jednotlivých poskytovateľov. Najčastejšími sú:

  • Výrazná zľava, ak domácnosť odoberá plyn aj elektrickú energiu od jedného dodávateľa
  • Odber bez viazanosti
  • Vernostné zľavy (každým rokom sa vám zľava zvýši)
  • Dodatočná zľava, ak sa rozhodnete pre elektronickú fakturáciu

Ak ste túto otázku doteraz neriešili, skúste sa porozhliadnuť na internete, aké výhody jednotlivé firmy ponúkajú. Je dosť možné, že môžete ušetriť ročne nemalé peniaze.

Páčil sa ti článok ?

Autor článku

Tomáš Kotlaba

Tomáš Kotlaba

Moje meno je Tomáš Kotlaba a snažím sa vniesť do realitného sveta profesionalitu, kvalitu a ľudskosť. Vždy sa usilujem byť pre svojich klientov oporou, aby všetko prebehlo hladko a bezpečne. Záleží mi na tom, aby prezentácia nehnuteľnosti vzbudila pozitívne emócie, oslovila záujemcov a spoľahlivo sa predala podľa predstáv majiteľov. Moja práca so sebou nesie veľkú zodpovednosť, keďže vo väčšine prípadov nakladám s najcennejším majetkom, ktorý ľudia vlastnia. Pri predaji mi veľmi pomáhajú moderné technológie, vďaka ktorým viem vyzdvihnúť ich prednosti, profesionálne ich odprezentovať a predať za najvýhodnejšiu cenu. Ak sa rozhodnete do mňa vložiť vašu dôveru, vaša nehnuteľnosť bude v správnych rukách, pretože sa o ňu postarám ako o vlastnú.

Mohlo by sa Vám páčiť

Predávate nehnuteľnosť ?

Zavolajte a ja Vám ju pomôžem predať.